Výborný výsledek českých jezdců v italském šampionátu Easykart 2015

LignanoZávěrečný dvojzávod na okruhu v Lignanu zakončil uplynulý víkend italský šampionát Easykart 2015. V osmidílném seriálu si velmi dobře vedli naši jezdci. V nejlépe obsazené třídě Easykart 60 kde letos startovalo 75 závodníků a závodnic bojovala pravidelně o pódiové umístění Tereza Bábíčková. Tereza dokázala zvítězit v Lonátu a v celkovém hodnocení skončila o jediný bod na třetím místě – výsledky zde. Její sestra Eliška vybojovala celkově jedenácté místo a nejmladší z rodinného klanu Bábíčkových Petra skončila desátá v hodnocení Young Driver (38. celkově). Dobře si vedl také Vojta Kůrka, který nemohl ze zdravotních důvodů absolvovat závěr sezony a skončil celkově na 25. místě. V kategorii Easykart 100 patřil k nejmladším jezdcům Matěj Kácovský (loni celkově 3. v Easykart 60), přesto skončil v hodnocení seriálu na osmém místě a v závěrečném závodě vybojoval bronz. Několika závodů ve třídě KGP se zúčastnil také Jakub Kadlčák, který zvítězil v Lonátu, v Castellettu byl třetí a celkově skončil devátý. Reportáž organizátora, fotogalerie a výsledky jednotlivých tříd najdete zde, videa níže.

Sobotní finále „A“ Easy 60 – Tereza a Eliška Bábíčkovy v akci.

Nedělní finále Easy 100 – 3. Matěj Kácovský

Nedělní finále „A“ Easy 60 – Tereza Bábíčková bojuje o stříbrnou příčku v šampionátu