Jak začít?

Co nejdříve a co nejrychleji !

Hlavně – nikdy není pozdě a každý jistě najde vhodnou kategorii.
Děti se neobejdou bez pomoci rodičů, nebo dospělých – s motokárou mohou závodit od 6ti  let, ale s tréninkem a přípravou je dobré začít dříve.
Pro první seznámení je vhodné vyzkoušet počítačový simulátor a navštěvovat některou z motokárových půjčoven a osvojit si zde základní návyky.
Pokud se Vám za volantem zalíbí, dosahujete dobré časy a u dětí dokáží rodiče věnovat dostatek času a prostředků potřebných pro motoristický sport – “ Hurá na opravdovou závodní trať “ (informace k dětským závodům EASYKART najdete zde).

Vězte, že ne každý se dostane až do Formule 1, ale to, co se (nejen) v mládí za volantem naučíte  může pomoci řešit nebezpečné situace i v běžném silničním provozu. Pro začátek není nutné kupovat novou techniku (jetá dětská motokára se dá pořídit od cca. 20000,-Kč,dospělá od cca. 40000,-Kč), ale je dobré hodně a často trénovat. Adresy tratí najdete v záložce „Závodní tratě“.

Pokud se Vámi dosahované časy na jedno kolo začnou přibližovat časům ze závodů v dané kategorii, je vhodná chvíle začít se zajímat o licenci.
Na Autoklubu ČR, Opletalova 29, Praha 1 dostanete potřebné formuláře a ročenku.
Před vlastním startem budete muset ještě absolvovat jezdeckou školu a prokázat znalost předpisů. To bude, ale pro všechny poctivě trénující již jen formalita.

Na závěr několik důležitých rad :

  • nečekejte, že se naučíte jezdit za týden a bez námahy
  • při nákupu starší i nové techniky buďte obezřetní – informace shánějte z více stran sledujte výsledkové listiny
  • nepodceňujte nebezpečí vzniklé rychlou jízdou – nešetřete na přilbě a oblečení, brzdy a řízení udržujte v perfektním stavu
  • nikdy nejezděte s motokárou na silnici
  • navštěvujte domácí i zahraniční motokárové závody a snažte se co nejvíce „okoukat“

Pokud potřebujete více informací, neváhejte a pošlete e-mail, nebo zatelefonujte.

Mnoho budoucích úspěchů na motokárových tratích vám přeje JOsef KAliš