EVROPSKÉ FINÁLE EASYKART 2010

easykart

Na startu Evropského finále EASYKART 2010 v Polsku se sešla početná konkurence z jedenácti zemí a to především v dětských třídách. Projekt EASYKART umožňuje jednoduchý vstup do motoristického sportu již od školních let a jezdci zde vyrůstají v konkurenčním prostředí s jednotnou technikou a možností mezinárodního srovnávání. Každý takový „velký“ mezinárodní závod je pak příležitostí k zdokonalení jezdecké techniky, získání cenných zkušeností a motivací pro další výkonnostní růst. Malí závodníci mají mnohdy poprvé možnost reprezentovat Českou republiku a jsou na to patřičně hrdí (viz. video).

Český tým patřil v Polsku k nejpočetnějším – 23 jezdců a spolu s doprovody nás bylo téměř 70. Není divu, že Čechy bylo vidět a slyšet!! Děti předváděly na trati nádherné souboje a je těžké takový závod hodnotit a na nikoho nezapomenout. Nejblíže stupňům vítězů byli Dominik Javůrek v EASY60 (4.místo) a Pavel Srdínko v EASY100 (5.místo). Oba jezdili ve finále na medailových pozicích, ale v závěru jim chybělo trochu štěstí. Jakub Roubíček vybojoval druhé místo ve finále „B“ a oceněni s ním byli také Jindra Vohnout (5.místo) a Jáchym Galáš (6.místo). Ani ostatní naši se rozhodně neztratili a vodili za sebou s přehledem početné vláčky motokár přesto, že jim technika nefungovala vždy podle představ (umístění ve finále „A“ – Lukáš Podobský (10.), Tomáš Horský (11.), Václav Šafář (18.), Ondřej Korec (21.), Zdeněk Tlachač (23.), Jakub Roubíček (25.), Jindřich Vohnout (26.), Jakub Taláš (30.), Jáchym Galáš (32.), ve finále „B“ Jan Janovský (7.), Adam Králík (11.), Jakub Ošmera (12.), Ondřej Nigrin (13.). Smůlu měl Jakub Taláš, který odpadl po kolizi dvě kola před cílem finále ze 6.místa. Kompletní výsledky najdete zde, finále „A“  EASY60 zde. Samostatnou pochvalu zaslouží padesátkaři, kteří i při losovaném pořadí na startu dojížděli vždy na předních pozicích (Jonáš Tlachač, Patrik Arnošt, Jan Wagenknecht, Kateřina Nováková, Martin Antoš a Stěpán Galáš) – výsledky EASY50 – jízda I. zde, jízda II. zde. Velká fotogalerie  o onboard video  jsou na stránkách easykart.cz !  Podrobnější reportáž od Víti Javůrka najdete zde.

Češi v EASYKART jsou dobrá parta a na závod v Polsku budou určitě dlouho a rádi vzpomínat. Světové finále EASYKART se jede 17.října v italském Castelettu a po předvedených výkonech rozhodně nejsme bez nadějí na přední umístění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *