MČR Sosnová 2015

DSC_3407Předposlední podnik letošního domácího šampionátu motokár hostil Autodrom v Sosnové u České Lípy. Na startu se sešlo 110 jezdců a nejpočetněji byly obsazeny třídy Easykart 60 (22 jezdců) a Školní 50 (18 jezdců) – obsáhlou reportáž ze závodu těchto tříd najdete zde. Tradičně zajímavý a dramatický byl závod třídy NKZ, kde byl v měřeném tréninku nejrychlejší favorizovaný Jan Midrla – MS kart/IAME, těsně před Michalem Jílkem – BIRELART/TM (+0,06) a Václavem Šafářem – CRG/IAME (+0,12). Dominik Javůrek – BIRELART/TM měřený trénink pro technickou závadu nedokončil a musel startovat v obou nedělních finálových jízdách z poslední řady. Ani tento hendikep Dominika nezastavil, ve všech třech jízdách zajel nejrychlejší kolo a v prvním finále dokonce dojel a předjel vedoucího Jana Midrlu. Ten mu sice atak oplatil, ale kdo ví, jak by vše dopadlo nebýt smolného měřeného tréninku. V superfinále  zvítězil Jakub Kadlčák – TONYKART/TM  před Dominikem Javůrkem a Janem Midrlou.  Výborný závod zajel také Michal Jílek, který byl několikrát ve vedení a bodově si hodně polepšil (umístění 4, 2, 4). Bodově naprázdno vyšel naopak „Temný rytíř“ Václav Šafář, který po třetím místě v měřeném tréninku nastoupil až do superfinále (šetřil pneumatiky?), ale po kolizi  musel v polovině závodu  odstoupit. Kompletní výsledky všech tříd najdete zde, fotogalerie níže. Domácí šampionát  vyvrcholí ve dnech 2. až 4. října na Autodromu ve Vysokém Mýtě.