DKM Wackersdorf 2013

jk1_0625První květnový víkend se jel na oblíbeném motokárovém okruhu ve Wackersdorfu druhý závod německého mistrovství DKM. Závod provázely rozmary počasí – přívalový déšť a kroupy. Na start se postavilo 150 jezdců a byla to vlastně  generální zkouška na blížící se mistrovství Evropy tříd KZ1 a KZ2 . Nejlépe proto byla  obsazena kategorie DSKM, kde se utkalo 69 pilotů tříd KZ1 a KZ2. Z našich jezdců startovali Martin Doubek (Orion racing team), Jan Ošmera, Michal Jílek a Jan Midrla (všichni Joka kart team). Poslední dva jmenovaní absolvovali v pátek maturitní zkoušky a před závodem stihli z programu už jen sobotní warm-up a měřený trénink.  Jan Midrla se přesto dokázal postupně prosadit mezi špičku a v prvním finále jezdil dokonce dlouho na třetím místě. Nakonec vybojoval 4. místo ve finále 1  a  6. místo ve finále 2. Všechny výsledky DSKM najdete zde. Velmi dobrý závod zajel v KF1 také Tomáš Stráňava (RK racing team) –  7.místo v měřeném tréninku  9. místo ve finále 2.  TV záznam celého závodního víkendu najdete zde, reportáž organizátora zde