Češi v Itálii skvěle!

V závěrečném dvojzávodě italského šampionátu Easykart 2012 na okruhu Ottobiano si skvěle vedli naši jezdci! Již v měřeném tréninku sobotního závodu Easy 60 zazářili Matěj Kácovský prvním časem ve své skupině a Zdeněk Tlachač druhým časem, Jonáš Tlachač byl devátý. Ve finálové jízdě prvního závodu Easy 100 vybojoval Dominik Javůrek stupně vítězů třetím místem, Václav Šafář skončil sedmý a Jakub Talaš 15. Ve finále „A“ třídy EASY 60 zajel Matěj Kácovský pěkné páté místo, když se dlouho držel v první trojce. Zdeněk Tlachač dojel po kolizi 12. a Jonáš Tlachač se propadl také po kolizi v závěru závodu ze 14. místa dozadu. V KGP dojel Radim Maxa druhý.Výsledkový server bohužel celý víkend kolaboval a stále nefunguje, proto celkové výsledky doplníme později. V nedělním finálovém závodě Easy 100 vystoupil Dominik Javůrek na fantastickou stříbrnou příčku a na stupně vítězů jej doprovodil bronzový Václav Šafář! Jakubu Talašovi se nepodařilo nastartovat motor při opakovaném startu..  V šedesátkách měli naši velkou smůlu, když Zdeňka Tlachače sestřelili několik kol před cílem z prvního místa a Matěje Kácovského hned v průběhu prvního kola po startu. V Easy 60 bodovalo v šampionátu 94 jezdců a v Easy 100 50 jezdců.  Fotogalerie najdete zde a zde.