Fantastický start Čechů do sezony

PaJcastelletoLukáš Podobský 2. Dominik Javůrek 4.

Na první závod Italského šampionátu EASYKART v Castelletu se vydávala česká skupina tak trochu s obavami. Dlouhá zima a několik měsíců absence na závodních tratích nás rozhodně nestavělo proti rozjetým Italům do role favoritů. Na technickou trať poblíž Milána mají sice naši jezdci hřejivé vzpomínky z loňského Světového finále, ale pomýšlet na stupně vítězů by se před závodem  zdálo více jak troufalé. To, že s Čechy budou muset Italové  letos vážně počítat předvedli naši borci již v měřeném tréninku. Lukáš Podobský vyhrál skupinu A, Dominik Javůrek byl 5. a Zdeněk Tlachač 6.  Jakub Roubíček 12.  Jonáš Tlachač 20., ve skupině B zajel Václav Šafář 5. čas a ve skupině C jsme neměli zastoupení (výsledky jsou zde – skupina A, skupina B).  Díky přímému  televiznímu  přenosu přes satelit  jsme pak mohli společně s diváky z celého světa sledovat průběh závodu na vlastní oči.  Na startu závodu se sešlo celkem 215 jezdců a v námi nejvíce sledované třídě EASY 60  startovalo 68 jezdců.  Rozjížďkami prošli naši bez větších problémů a ve finále B dojel Jakub Roubíček 11. a v šedesátkách začínající Jonáš Tlachač   32. Pak jsme již napjatě sledovali vyvrcholení závodního víkendu – finále A třídy Easy 60. Od startu se v čelní skupině drželi na 4. místě Lukáš Podobský a 5. Dominik Javůrek. Rozestupy byly minimální a jezdci na předních místech si neustále měnili pozice. V nervy drásajícím závěru se Lukáš Podobský protáhl na druhé místo a Dominik Javůrek skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý. Výborný závod zajeli také Václav Šafář – 11. a Zdeněk Tlachač – 12. (výsledky najdete zde). Po vydařeném startu do sezony přejeme našim stejně dobré výsledky také v prvním závodě Euro serie EASYKART,  který se jede již za dva týdny v  italském Jesolu .