Moravský pohár Třinec 2017

JK1_8918

První závod na novém okruhu Steel ring v Třinci byl pro všechny příznivce malých kol opravdovým motokárovým svátkem. Na startu se sešlo na 200 jezdců a parkoviště praskalo ve švech. Moderní areál řadí český karting mezi světovou motokárovou špičku a věřme, že u nás zvedne novou vlnu zájmu o tento atraktivní sport. Slavnostní premiéru nepokazila ani nedělní nepřízeň počasí, snad jenom diváků mohlo přijít více. Základní rekord okruhu zajel v královské třídě KZ2 odchovanec projektu Easykart Dominik Stříteský – Birel ART/TM/VEGA/JOKA Racing  časem 51,448 s. Finálové jízdy KZ2 měly 3 různé vítěze – Dominik Javůrek (Birel ART/TM) projel cílem první, ale po penalizaci za spadlý nárazník byl klasifikován na 2. místě – zvítězil  Jakub Talaš (Tony kart/TM), ve druhém finále zvítězil Petr Klobás (Birel ART/TM) a ve třetím Jakub Kadlčák (Tony kart/TM). Ve třídě KZ2 bylo uděleno celkem 25 penalizací za spadlý nárazník !??  Nepovedený předpis snižuje sportovní hodnotu závodů, protože některým jezdcům deformované a od kontaktů se soupeři nagumované nárazníky drží, jiným padají i při pouhém přejetí obrubníku. Kompletní výsledky všech tříd budou zdenáhledy výsledků třídy KZ2 najdete pod fotogalerií. Atmosféru závodu přiblíží  700 snímků. Více fotografií a náhledy výsledků ze tříd Mladí 50, Easykart 60 a Easykart 100 najdete na http://www.easykart.cz/.