DKM Kerpen 2012

jk1_4496

Německé mezinárodní  mistrovství DKM 2012 odstartovalo na známé motokárové trati v Kerpenu.  Tento okruh na kterém vyrůstali bratři Schumacherové je velmi oblíben především mezi německými, holandskými a belgickými jezdci. Na startu se sešlo 153 pilotů ve třídách KF3, KF2 a KZ2. Ve velmi silně obsazené třídě stopětadvacítek KZ2 startovalo 50 jezdců a nechyběla zde jména mezinárodně úspěšných pilotů jako Arnaud Kozlinski, Simo Puhakka, Jorrit Pex, Joey Hanssen, Marco Zanchetta, Verdi Geurts, Marcel Jeleniowski atd.. České barvy reprezentovali Isabelle Biela, Jan Midrla, David Bělina a Roman Krist. Celý závod provázelo proměnlivé počasí, které ovlivnilo především měřený trénink. První skupina KZ2 startovala na mokré trati a Jan Midrla zde zajel čtvrtý čas. Druhá skupina jela na osychající trati a časy zde byly samozřejmě lepší (sečtené výsledky najdete zde). Po  kvalifikačních rozjížďkách následovalo  finále I. ve kterém projela cílem pětičlená skupina vedená Joey Hanssenem s velmi těsnými rozestupy a náš Jan Midrla zde vybojoval páté místo. V první desítce jezdil také David Bělina, doplatil však v polovině závodu na kolizi (výsledky jsou zde).  Z vítězství ve finále II. se radoval Jorrit Pex, Jan Midrla vybojoval 6. místo a na pěkné 14. pozici skončil David Bělina (výsledky jsou zde).  Příští závod DKM se jede koncem května v dějišti letošního ME KZ1 a KZ2 ve Wackersdorfu.