Italský šampionát Easykart 2017 odstartoval v Castellettu

_JK52645bItalský šampionát Easykart 2017 odstartoval v Lombardii na mezinárodním okruhu 7 laghi Castelletto di Branduzzo. Na startu se sešlo na 130 jezdců ve třídách Easy 50 trénink, Easy 60, Easy 100, Easy 125 Master, KGP Direct Drive a KGP Shifter. Závod provázelo slunečné jarní počasí a nejpočetněji obsazenou třídou byla Easy 50 trénink, kde se představilo 32 začínajících pilotů. Ve třídě Easykart 60 předvedl vynikající výkon Adam Kowalski, který byl nejrychlejší v měřeném tréninku a zvítězil ve finálové jízdě. Do top ten se probojoval také Matyáš Puršl. Ve třídě Easykart 100 si dobře vedl Josef Knopp – 7. měřený trénink, 4. rozjížďka, ale ve finále doplatil na kolizi v souboji o čtvrté místo. Michal Pražák obsadil 9. místo a Martin Antoš dojel po kolizi v prvním kole na 18. místě. Ve třídě KGP Shifter zajeli Dominik Javůrek 3. místo a Lukáš Podobský 6. místo. Kompletní výsledky závodu najdete zde, reportáž organizátora zde