Patrik Hájek je vicemistr Evropy KZ

JK1_2382bO uplynulém víkendu skončilo velkým úspěchem pro české barvy  mistrovství Evropy motokár 2016. V belgickém Genku se stal Patrik  Hájek  vicemistrem Evropy v jezdecky nejlépe obsazené třídě KZ 125 ! Patrik přijížděl do Belgie bojovat o titul se čtyřbodovou  ztrátou na vedoucího jezdce průběžného pořadí Marca Ardiga.  V prefinále vybojoval třetí místo a ztrátu snížil na 3 body. Vše se tedy mělo rozhodnout v závěrečné finálové jízdě. Patrikovi se ve finále příliš nedařilo, propadl se pořadím  na 9.místo (po penalizacích 7. místo), naopak Marco Ardigo šel v osmém kole do vedení a s náskokem zvítězil. Získal tak svůj již pátý evropský titul. Patrik Hájek překonal v součtu o 5 bodů třetího Jérémy Iglesiase a druhé místo v ME je jeho doposud nejlepší výsledek kariéry.  Ve třídě KZ2  zvítězil Matteo Vigano, ale mistrem Evropy je Fabian Federer, který v Genku  po technickém problému v prefinále vůbec nepostoupil do finálové jízdy. Technický problém v prefinále měl také náš Dominik Javůrek, který startoval   ze slibného 7.místa, ale na start vůbec nedojel. Do finále nepostoupil po penalizaci za přední plast ani Michal Jílek. Ve třídě OKJ zvítězil Victor Martins, titul získal Finlay Kenneally.  Petr Ptáček finále nedokončil a byl klasifikován na 33. místě, v hodnocení seriálu skončil na 45. místě. Na svém prvním ME skončil Matěj Kácovský  na 25. místě v prefinále (penalizace za přední plast) a do finálové jízdy nepostoupil . Ve třídě OK  zvítězil Clément Novalak, mistrem Evropy je Pedro Hiltbrand. Škoda, že Patrika Hájka nepřijelo podpořit v boji  o titul do Belgie více našich fanoušků. Kompletní výsledky všech tříd najdete zde, fotogalerii níže.