Moravský pohár 2015 – Dunajská Streda

JK1_6564Závěrečný podnik seriálu Moravský pohár v Dunajské Stredě  provázelo proměnlivé podzimní počasí. Pátek  byl ještě na tričko s krátkým rukávem, neděle pak na zimní bundy a  čepice.  Na 130 jezdců  si  na zdejší úzké trati vyzkoušelo  všechny druhy povrchů od suchého, přes polosuchý až po mokrý. Ve třídě Easykart 60 se o celkovém vítězi seriálu rozhodovalo až v infarktovém závěru poslední jízdy. Celý závod měl navrch Adam Kowalski, který vyhrál první i druhou jízdu. Ve třetí jízdě vedl Adam až do předposlední zatáčky posledního kola, kde ho předjel jeho největší soupeř Michal Pražák a o jediný bod tak vybojoval  prvenství v seriálu. Malou náplastí Adamovi byl zlatý věnec, který si  z Dunajské Stredy odvezl.  Velmi napínavý byl také závod třídy Mini 60, kde rozhodl o celkovém pořadí šampionátu také jeden bod. V seriálu zvítězil Ralf Feber před Matějem Koreným a Mattia Mullerem, který bral v Dunajské zlato. Ve třídě KZ2 se po delší pauze objevil za volantem Zdeněk Gróman a ukázal, že nezapomněl nic ze svého závodnického umění, protože zvítězil. Vítězem šampionátu KZ2 se stal s předstihem Zoltán Drugda.  Kompletní výsledky závodu najdete zde, výsledky seriálu jsou zde a zde, fotogalerie níže.