Dramatické finále MČR ve Vysokém Mýtě

Poslední závod seriálu Mistrovství ČR motokár 2012 hostil rekonstruovaný areál okruhu ve Vysokém Mýtě.  Ve většině kategorií se rozhodovalo o titulech, ale bojovalo se i o každý bod do celkového pořadí. Dramatické situace byly k vidění především ve třídách KF2, ROK, Rotax a Easykart 60. V posledně jmenované třídě pak zasáhly do souboje o titul sportovní komisaři, když vyloučili vedoucího jezdce průběžného pořadí Dominika Stříteského za předjetí pod žlutou vlajkou. Nutno dodat, že stanoviště traťových komisařů je v inkriminovaném úseku pro jezdce  špatně viditelné. Mistrovské tituly za rok 2012 získali: Honda 390 Sprint – Martin Vidršperk, Bambini – Jakub Loskot, Kadet – Marek B. Machulda, ROK Senior – Gabriela Jílková, Rotax junior – Tomáš Salva , Rotax – Petr Běžel, KF3 – Tomáš Korený, KF2 – Ondřej Kočka, KZ2 – Adam Janouš, Easykart 60 – Zdeněk Tlachač. V hodnocení Easykart 60 mladí získal nejvíce bodů Vojtěch Kůrka a v pořadí Easykart 50 trénink Martin Antoš.   Kompletní výsledky včetně celkových najdete zde. Záznam Čt4 Sport zde. Fotografie ze závodu najdete níže a ve fotogalerii Luboše Lorince zde.