DKM Ampfing

Jan Midrla na stupních vítězů

Třetí závod pětidílného seriálu německého mezinárodního mistrovství DKM hostil jezdecky náročný okruh v Ampfingu nedaleko od Mnichova. Velmi dobře obsazený a perfektně organizovaný seriál DKM patří v současné době mezi nejkvalitnější v Evropě. České barvy zde zastupovali – Jan Midrla – Joka kart team, dále David Bělina, Roman Krist a Isabelle Biela – všichni VM motor racing. Ve třídě KZ2 se sešlo 48 jezdců včetně několika hvězd KZ1 a nechyběli ani oba čerství mistři Evropy Jorrit Pex – KZ1 a Simas Jouvirdsis – KZ2. Výbornou formu potvrdil  Jan Midrla (BIREL/TM) na kterém bylo vidět, jak chce  všem ukázat, že na ME ve Wackersdorfu měl na víc. Po celý víkend bylo velmi teplé počasí a zřejmě  v důsledku toho, muselo mnoho jezdců řešit problémy s pneumatikami Bridgestone.  V měřeném tréninku bylo pořadí –  1. Jorrit Pex, 2. Simo  Puhakka, 3. Yard Pex, 4. Jan Midrla, 5. Verdi Guerts, … 13. David Bělina,  15. Simas Jouvirdsis, 27. Roman Krist, celé výsledky najdete zde. Po sobotních rozjížďkách následovaly v neděli dvě finálové jízdy na 24 kol. V prvním finále zvítězil Jorrit Pex a fantastické druhé místo zajel Jan Midrla! Bodoval také David Bělina – 14.místo – výsledky jsou zde. Druhé finále  vyhrál opět Jorrit Pex, druhý byl Simo  Puhakka, bronz bral Jan Midrla. David Bělina atakoval Top 10 jedenáctým místem – výsledky jsou zde. V průběžném pořadí je Jan Midrla (BIREL/TM) na výborném třetím místě za piloty KZ1 Pexem a Hanssenem – výsledky jsou zde. Celé závody byly přenášeny živě na internetu s komentářem a profesionální grafikou. Záznam přenosu najdete níže –  pro rychlejší orientaci uvádíme přibližné časy z nedělního finále: DKM AMPFING SONTAG – 2:47 předstartovní rošt KZ2 – I, 3:00 start, 3:20 cíl, 4:40 vyhlášení, 5:50 předstartovní rošt KZ2 – II, 6:00 start, 6:20 cíl, 8:04 vyhlášení. Reportáž organizátora je zde. Předposlední závod DKM 2012 se koná 17 – 19 srpna v Hahnu.