DMV KART CHAMPIONSHIP WACKERSDORF

jk1_8549

JAN MIDRLA NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ  V dějišti letošního Mistrovství Evropy motokár KZ1, KZ2 a KF2 německém Wackersdorfu proběhl o uplynulém víkendu dobře obsazený závod seriálu DMV. Na startu se sešlo více jak 150 jezdců včetně mnoha zahraničních účastníků, kteří přijeli trénovat a testovat na blížící se ME. České barvy reprezentovali ve třídě KZ2 David Bělina, Roman Krist, Matěj Parma, Michal Jílek a Jan Midrla. V pátek a sobotu trénoval s ostatními jezdci také sám velký Michael Schumacher a patřil mezi nejrychlejší.  Na slušně nagumované trati se z našich nejvíce dařilo Janu Midrlovi z JOKA kart teamu s podvozkem BIREL a motorem TM. V měřeném tréninku zajel o  0,008 s  druhý čas a následně zvítězil v obou rozjížďkách. Po startu finále šel do čela závodu, ve druhém kole však převzal otěže Holanďan Arjan Kievitsbosch a Honza se propadl až na čtvrté místo se ztrátou cca. 30 metrů. Závod přesto nevzdal, v napínavém finiši zajížděl nejrychlejší kola a předjížděl postupně soupeře. V posledním kole již dýchal na záda vedoucího jezdce, ale připravit o vítězství zkušeného Kievitsbosche nedokázal. Pěkné osmé místo zajel David Bělina, 15. skončil Roman Krist, 16. Matěj Parma (DMV KZ2) a ve svém premiérovém startu s KZ dojel Michal Jílek 27.  Kompletní výsledky najdete zde.  Reportáž pořadatele zde.