JAN MIDRLA TŘETÍ NA WSK MASTER

DSC_7194bČeský reprezentant Jan Midrla vstoupil v Itálii úspěšně do sezóny 2012.  V prvním závodě prestižního seriálu WSK Master na trati La Conca vybojoval v první finálové jízdě třídy KZ2 druhé místo (vysledky zde). Již v měřeném tréninku zajel třetí nejlepší čas a po sobotních rozjížďkách startoval do finále I. z první řady. Druhé místo v cíli pak znamenalo start do nedělních rozjížděk opět z první řady. V ranním warm-up byl ze všech nejrychlejší. V první rozjížďce Honza zvítězil, ale v druhé se po problému se zadní pneumatikou propadl až na 22. místo. V součtu to znamenalo start do finále II. z osmé pozice. Bohužel hned na startu dostal ránu, výletěl mimo trať a stíhací jízdu zahajoval jako poslední s velikou ztrátou. Po velkém boji se propracoval až na 9. místo a v celkovém hodnocení se dělí o třetí příčku se Švédem Lundbergem Průběžné pořadí vede  Ital Zanchetta před Angličanem Lennoxem (výsledky zde).  Jan Midrla startoval s motorem TM v úpravě Petra Klobáse s novým modelem podvozku BIREL, jehož výborné jízdní vlastnosti potvrdil také Paolo De Conto druhým místem ve finále třídy KZ1 (výsledky zde).

Úspěšný víkend měl také odchovanec projektu Easykart Lukáš Podobský,  který startoval v juniorském tovární teamu BIREL ve třídě Mini 60. Od prvních tréninků patřil k nejrychlejším, ve finálové jízdě dojel osmý a v průběžném hodnocení je pátý se ztrátou je čtyř bodů na 3. místo (výsledky zde)! Umístění dalších českých jezdců a kompletní výsledky najdete zde.