Slavnostní vyhlášení MČR 2011

dsc_5614Slavnostní vyhlášení výsledků MČR kartingu 2011 hostilo uplynulý víkend Vysoké Mýto. Místní Autoklub Karosa slavil v letošním roce výročí 50 let pořádání závodů motokár a připravil pěkný společenský večer s bohatýn rautem, vystoupením kouzelníka a bubenickou show. Ceny nejmenším pilotům předával úspěšný automobilový závodník Michael Vorba – motokárový vicemistr Evropy třídy ICA-J z roku 2001 (těsně před ním tenkrát skončil  Sebastian Vettel). Druhým  předávajícím byl další úspěšný motokárový jezdec – vicemistr světa KF1 z roku 2008 Libor Toman. Ve třídě EASY 50 (6 až 9 let) byli tradičně vyhlášeni všichni závodníci, v hodnocení EASY 60 – mladí (7 až 9 let) první tři: 1. Jakub Roubíček, 2. Jáchym Galáš, 3. Nela Mičánková. Dále ceny předávali – prezident Autoklubu České republiky pan Roman Ječmínek, viceprezident Autoklubu České republiky pro karting pan Zdeňek Lindr a zástupce ČR v CIK-FIA  pan Radko Ječmínek.V absolutním pořadí nejpočetnější mistrovské třídy EASY 60 bylo oceněno prvních šest borců: 1. Zdeňek Tlachač, 2. Lukáš Podobský, 3 .Václav Šafář, 4. Jakub Roubíček, 5 .Jakub Talaš, 6. Tomáš Horský. Následovala třída Bambini: 1. Jakub BĚŽEL, 2.Matěj KORENÝ, 3. Jan ŠINDELÁŘ . Ve třídě Kadet bylo pořadí: 1. Karel SIMON, 2.Tomáš  KORENÝ, 3.  Dominik JAVŮREK. Třída KF2: 1. Radim MAXA, 2. Ondřej KOČKA, 3. Jiří SKULA. V královské třídě KZ2 zvítězil Jan Midrla, před Adamem Janoušem a  Martinem Doubkem.  Třída ROK: 1.Emil Minář, 2. Roman Halada, 3. Jiří Němeček. Třída Rotax junior Max: 1. Petr Fulín, 2. Tomáš Salva, 3. Daniel PAPRSKÁŘ. Třída Rotax Max: 1. Jiří Forman, 2. Radim Maxa, 3. Daniel Němec. Třída Honda GX390 sprint: 1.Vojtěch STRNADEL, 2.  Martin VIDRŠPERK  , 3. Petra STODŮLKOVÁ. Třída  HONDA GX 390 ENDURANCE: 1. OK KART MARANELLO, 2. Praga Sumako Team, 3. Valašský Enduro Club. Z reprezentantů byli oceněni:  Mistrovství Evropy třídy KZ2 – Adam JANOUŠ  8. místo, Světový pohár třídy KZ 2 – Jan MIDRLA 10. místo,  Mistrovství Evropy Superkart – Adam KOUT  9. místo, seriál Mistrovství světa KF1 –  Zdeňek GRÓMAN    8. místo a  Libor TOMAN   9. místo. Cenu Jiřího Balcara získal Adam Janouš.