MISTROVSTVÍ ČR SOSNOVÁ 21.8.2011

DSC_1251ramecek

Jan Midrla korunoval prázdninovou vítěznou sérii ziskem titulu Mistra ČR ve třídě KZ2

Po krátké prázdninové přestávce pokračoval seriál Mistrovství České republiky motokár předposledním podnikem na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Slunečné počasí přilákalo na start závodu téměř 200 jezdců v jedenácti třídách. Nejpočetněji byly zastoupeny dětské kategorie EASYKART (podrobnou reportáž a fotogalerii najdete na  http://www.easykart.cz/) a vytrvalostní závod HONDA 390. Také ve třídě KF2 se sešlo letos poprvé 10 účastníků. Největší pozornost, ale byla soustředěna na třídu KZ2, kde vrcholil souboj o titul mezi Adamem Janoušem (Praga Sumakoteam) a Janem Midrlou (JOKA kart team). V měřeném tréninku rozdělila první čtyři jezdce necelá desetina vteřiny a nejlepší postavení získal Adam Janouš, před Martinem Doubkem, Janem Midrlou a Vojtěchem Lipovým. Start do první bodované jízdy nevyšel Adamu Janoušovi, který se propadl až na 6.místo. Mezitím na čele ujížděl Martin Doubek následován Janem Midrlou, kterému tento stav nahrával do karet a mohl šetřit pneumatiky na odpoledne. V cíli byl první  Doubek, následován Midrlou a Petrem Běželem. V odpoledním závodě pak udělal Jan Midrla rozhodující krok k zisku titulu Mistra ČR v královské třídě 125 KZ2, protože s velkým náskokem zvítězil a v závěrečném závodě ve Vysokém Mýtě již nemůže být soupeři předstižen. Smůlu měl Martin Doubek, kterému dvě kola před cílem vypověděl z druhého místa službu motor. Na stupně vítězů doprovodili Jana Midrlu na druhém místě Richard Chlad a třetí Petr Běžel.

Jan Midrla: „Jsem opravdu rád, že jsem mohl zúročit práci celého JOKA kart týmu. Podvozky BIREL fungovaly perfektně a motory TM od pana Klobáse jsou absolutní špičkou. V důležitých okamžicích jsme se mohli spolehnout na zkušenosti a strategická rozhodnutí pana Kališe, kterému jsem  mohl dát  k jeho nedělním narozeninám pěkný dárek v podobě titulu Mistra ČR. Celé prázdniny jsme věnovali přípravě na závěr sezony a po vítězstvích na ADAC ve Wackersdorfu, KC v Brucku, MP v Sosnové a MČR v Sosnové se těším na Světový pohár CIK-FIA do Genku“.

Kompletní výsledky všech tříd najdete zde, záznam Čt4 sport je zde.