MISTROVSTVÍ SVĚTA A EVROPY – WACKERSDORF 2011

DSC_5013

Světová motokárová špička se sešla minulý víkend nedaleko našich hranic na oblíbené trati v německém Wackersdorfu. České barvy přijelo hájit 12 reprezentantů a týmy MS kart, Orion, Praga a JOKA. Samozřejmě také úspěšné ladičské firmy KVS, VM, Klobás a Máchač. V prvním závodě pětidílného seriálu Mistrovství Světa KF1 si vedli velmi dobře Libor Toman a sourozenci Grómanovi. Libor Toman jel dokonce několik kol v čele závodu a vybojoval v první finálové jízdě bronzovou příčku na stupních vítězů – výsledky najdete zde. V ME KZ1 startoval Patrik Hájek, který se bohužel zdržel v kolizi po startu finále (viz. fotogalerie) a dojel na 24. místě, Mistrem Evropy KZ1 se stal Paolo De Conto – výsledky finále jsou zde.  Mistrovství Evropy KZ2 vyhrál Fabian Federer, z našich si vedl nejlépe Adam Janouš – 8.místo, další Češi se do finále neprobojovali. Neuvěřitelnou smůlu měl Honza Midrla, kterého hned v prvním kole měřeného tréninku sestřelil německý jezdec Meindorfer a poškodil mu přední pneumatiku. Pro Honzu, který zajížděl v tréninku špičkové časy (např. zde) to znamenalo start z poslední řady startovního pole, které čítalo 108 jezdců. Přesto závod nevzdal, v rozjížďkách předjel 71 soupeřů a k postupu do finále mu nakonec scházely pouhé 4 body (výsledky rozjížděk jsou zde). Škoda, protože i přes neustálé předjíždění dokázal zajet nejrychlejší čas jízdy (např. zde) a jistě mohl bojovat o pódiové umístění. Kompletní výsledky KZ2 najdete zde.